Cilt Bakım Uygulamaları

Buz Başlıklı Lazer Epilasyon ile
İstenmeyen Tüylerden Hemen Kurtulun

Cilt Bakımı
Evde yaptığınız cilt bakımları cildinizin alt tabakalarına nüfuz etmez. Bundan dolayı profesyonel cilt bakımları daha iyi sonuçlar alabilmeniz için gereklidir. Bu uygulamalar sayesinde cildinizi olduğundan daha genç, pürüzsüz ve lekesiz hale getirebilirsiniz.
Enzim Bakımı
İçerisinde ananas, papaya ve turunçgil ekstreleri olan enzim peeling ile cildinizin üst tabakası soyularak, cildi yenileme işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede ölü cilt hücreleri de beraberinde soyularak, cilt derinlemesine temizlenir. Akne lekerinden, renk eşitsizliğine kadar birçok problemi giderir.
Vitamin Bakımı
Sağlıklı bir cilt için en önemli faktörlerden biri beslenmedir. Günümüzde hızlı yaşamdan dolayı çoğu kişi bu vitamin ihtiyacını tam anlamıyla karşılayamıyor. Bu da cildin tahribatına ve hassaslaşmasına yol açıyor. Cildinizin ihtiyacına göre seçilen vitaminlerden oluşan bakımla bu eksikliği giderebilirsiniz.
Cilt Detoksu
Yabancı maddelerin temasıyla cildiniz sağlıksızlaşır. Detoksun amacı bu maddeleri ciltten arındırmaktır. Çeşitli aşamalarla gerçekleştirilen detoks, cildinizdeki kırışıklıklardan siyah noktalara kadar birçok kusurun düzeltilmesine yardımcı olur.
Amerikan Cilt Bakımı - HydraFacial
Şehir hayatının sebep olduğu toksinler, UV ışınları ve yaşa bağlı elastikiyet kaybı cildin sağlıksızlaşmasına ve yaşlanmasına neden oluyor. HydraFacial MD, tüm bu kusurların giderilmesinde kullanılan bir antiaging bakım sistemidir. Dermaablazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem tüm dünyada kullanılmaktadır ve alanında FDA (The Food and Drug Administration) onayına sahip tek cihazdır. 2011 yılından günümüze her yıl üst üste A.B.D.’de “En İyi Cilt Yenileme Cihazı” ödülü alan HydraFacial MD, günümüzde Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği cilt bakım sistemidir.
Kür Bakımı
İki farklı kür çeşidi bulunmaktadır bitkisel ve inorganik. Bitkisel kürlerin içeriği tamamen doğaldır. İnorganik kürlerin içerisinde ise ilaç ve merhem vardır. Kürler günlük, aylık, yıllık olarak uygulanabilir. Uygulanacak kişinin cilt ihtiyacına göre tercih yapılır.
Meyve Enzimleri
Enzim peelingleri kimyasal peelinglerden farklı olarak içeriği tamamen doğal üretilir. En çok kullanılan içerik yeşil elma ve papayadır. Meyve enzimleri sayesinde cilt kir, yağ ve ölü hücrelerden arınır. Akne ve siyah nokta oluşumunda belirgin bir azalma görülür. Ayrıca ciltteki lekelerin ve kırışıklıkların minimuma indirilmesinde de oldukça etkilidir.
Kimyasal Peeling
Zamanla ciltteki kolajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü kazanılır.
Dermaterapi
Kısa vadede cilt yenilemek için en verimli sonuçları veren dermaterapi yöntemi, son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilir. Kök hücre ekstresi üzerinde yoğunlaşan bu yöntem ile dolaylı olarak Dermaroller isminde özel bir masaj aleti eşliğinde uygulanır. Cildinizin mevcut durumuna göre belli seans uygulamalarının ardından cildiniz yenilenmiş ve daha diri bir görünüme sahip olur.
Dermapen
Dermapen yöntemi, 2012 yılında ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçildi. Bu mucizevi uygulama, genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız etrafındaki sigara çizgileri gibi yaşlanma bulgularına çözüm oluyor. Dermapen tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne ve su çiçeği izlerinin, çatlakların ve cerrahi sonrası izlerinin belirginliğini azaltıyor. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikroiğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş hali dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılıyor. Yöntem tüm deri tipleri için uygun ve ince olduğu için pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabiliyor.
Gençlik Aşısı
Gençlik aşısı cilde çok ince bir iğne ile, elastikiyetini kaybetmiş cildin kendini toparlaması ve cilde nem kazandırılması için uygulanır. Etkisi uygulandığı zamandan itibaren görülmeye başlar fakat tam olarak etkisi 2-3 ayda hissedilir. Yaş ilerledikçe cilt, hyaluronik asidi ve yağ dokusunu kaybeder. Oysa cildin genç kalabilmesi için çok gereklidir. Eksikliği sonucu deri sarkması ve kırışıklık olur. Hyaluronik asid tüm bunların önüne geçer ve bu yüzden onun için gençlik aşısı demek yerinde bir tabirdir.
Mezoterapi
Sellülit, saç dökülmesi, skar revizyonu (ciltteki nedbe dokularının iyileşmesi), yüz gençleştirme, lokal (bölgesel) yağlanma tedavisi için kullanılan mezoterapi, problemin olduğu bölgeye uygun solüsyonlar hazırlanarak uygulanır. Böylece o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım düzenlenir.
İğnesiz Mezoterapi
Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların orta deri tabakasına verilmesi işlemidir. İğnesiz mezoterapi ağrısız bir işlemdir. Kullanıldığı alanlar çok geniştir fakat ilk akla gelenler spor yaralanmaları, kas-iskelet sistemi hastalıkları, saç dökülmesi ve kozmetik tedavilerdir. İğnesiz mezoterapi, kırışıklık ve göz altı yağ torbalarının azaltılmasında da oldukça etkilidir.
Ameliyatsız Yüz Germe
Günümüzde ameliyatsız yüz germe işlemleri oldukça tercih edilmekte. Ameliyatsız yüz germe işlemlerine özel PDO ipleri kullanılarak uygulanan Ultra Matrix Tekniği, Örümcek Ağı Tekniği, Altın Üçgen, Ulthera, Scarlet, U-Therapy örnek gösterilebilir. Lokal anestezi altında ve ortalama yarım saat süren ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarının, bir doktor tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir zararı ve yan etkisi yoktur.
Altın İğne
Ameliyat masasına yatmadan tek dokunuşla yüz germe altın iğne ile mümkün. Cilt gençleştirme, cilt yenileme, ciltteki elastikiyet kaybını giderme (cilt sıkılaştırma, yüz sarkması tedavisi), boyun toparlama, leke tedavisi, ince kırışıklıkları giderme, akne tedavisi, yara izi iyileştirme ve daha pek çok cilt sorununu gidermede kullanılır. Altın iğne ile yarım saat içinde etkili bir sonuç alınır. Gelişmiş teknoloji sayesinde, tedavinin ardından sosyal hayata hemen dönülebilir. Her yaş grubunda kullanılabilir.
3D Kıl Tekniği
Çeşitli sebeplerden dolayı dökülmüş saç veya kaşlarınızın yerine son derece doğal görünümde olan efektlerle çözüm yapılır. Saç ekimi yapılamayan durumlarda kurtarıcı bir tekniktir. Yarı kalıcı olan bu işlemde özel boyalar deri altına küçük efektlerle ve kıl görüntüsü verilerek işlenir. 3D kıl tekniği, kaş uygulamasında kişiye özel tek kullanımlık iğneler yardımıyla, naturel renkteki boyalarla derinin hemen altına zerk ediliyor. Renk veren bu madde, alerjen olmayan, cilt için özel olarak üretilmiş, sentetik katkı maddesi içermeyen bir yapıya sahiptir ve son derece doğal bir görüntü sunmaktadır.
Leke Tedavisi
Lazerle leke tedavisi güneş lekesinin, çillerin, yaşlılık lekelerinin, et benlerinin ve doğum lekelerinin geçirilmesinde kullanılır. Lazerle leke tedavisinde seans sayısı lekenin cinsi, derinliği ve kişinin cilt yapısı ile alakalıdır. Yüzeysel bir çil tek seansta gerilerken derin bir çil 4-5 seans gerektirebilir. Doğum lekeleri 10-15 seans sürebilir. Melazma tarzındaki güneş lekeleri 8-10 uygulama gerektirebilir. Leke tedavilerinde seans aralıkları ortalama 3-8 hafta olabilir. Lazer ile leke tedavisi uzman kişilere yaptırılmalıdır. Aksi halde koyu tenlilerde reaksiyonel lekelenme olasılığı yüksektir.

Tüm cilt bakım ve leke tadavisi uygulamalarını ayrıca estelif güzellik resmi web sitesi’nden de inceleyebilirsiniz.